A folt permetezés csodás példáját mutatta be az Agrifac önjáró permetezője. Ennek a technikának az alkalmazása előnyösebb felhasználást jelent a környezetünk számára, nem utolsó sorban költséghatékony is, és 2016 óta bárki számára elérhető.
Ha erre képesek vagyunk, akkor el tudod képzelni, hogy milyen lehetőségeket rejt magában a folt permetezés, annak érdekében, hogy visszaszorítsuk a túlzott vegyszer felhasználást az egész világon, amellett, hogy növeljük a termésátlagokat?
Ez a gondolat adta a kezdő ötletet, ehhez a permetezővel megfestett mesterműhöz. Ennek a permetezéstechnológiának az alkalmazásával óvhatjuk a környezetünket, költséghatékonyan tudunk üzemelni és mindenki számára elérhető technikával tudunk dolgozni. Az Agrifac az elmúlt időszakban jelentős energiákat fektetett ennek a technológiának a fejlesztésébe. Világszerte több szász Agrifac önjáró permetezőt szereltek fel ezzel az egyedi, Agrifac által fejlesztett megoldással.
A szórókereten 25 cm-enként találunk egy fúvókatartót, aminek köszönhetően növényenként tudjuk megvalósítani a permetezést. Mit is jelent ez? Minden fúvóka egyedileg működtetve képes arra, hogy más-más dózist juttasson ki, ami lehetővé teszi, hogy az adott növény a fejlettségének megfelelő mennyiségű dózist kapja. A műszaki háttere ennek a megoldásnak, hogy gyorskapcsolású fúvóka vezérlést használunk, amivel másodpercenként 100-szor tudjuk be, illetve kikapcsolni a fúvóka egységet. A kezelni kívánt terület táblatérképének a feltöltésével lehetőség nyílik arra, hogy a permetezést a lehető legpontosabban és leghatékonyabban tudjuk elvégezni. A GPS rendszer használatával a pontos helymeghatározása is biztosított.
Azért, hogy mindenki számára megmutathassuk milyen pontosan végezhető el ez a munka, az Agrifac egy környezetbarát festék segítségével a hóra festette ezt a festményt. A kép befoglaló méretei 132×200 m, amivel ez az alkotás a világ egyik legnagyobb festménye.
Az Agrifac magyarországi forgalmazója a DM-KER Nyrt.
Forrás: Agrifac